• [image]European Pressphoto Agency

  Euro Bölgesi toparlanmaya hazır mı?

  ANALİZ: Euro Bölgesi ekonomisi canlanmanın eşiğinde olabilir mi? Ortak para birimi bölgesinin durumu karamsar olsa da umutlu olabilmek için birkaç neden var.


 • image

  iPhone 6'nın dayanıklılığı test edildi

  Yeni iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Apple'ın şu ana kadar yaptığı en büyük iPhone'lar olabilir ancak "kırılganlık" endeksi yayınlayan bir cihaz sigorta şirketi SquareTrade'e göre Apple'ın yeni cihazları aynı zamanda şirketin ürettiği en sağlam telefonlar.

Haberler

Öne çıkanlar

Türkiye

Video

Teknoloji

Dünya

 • [image]

  iPhone 6'da olmayıp diğer telefonlarda olan 5 özellik

  Apple CEO'su Tim Cook Apple'ın son iPhone modellerini şaşalı bir konferansla tanıttı. Ancak iPhone'un özellikle Android marka rakiplerinin sayısı her geçen gün artıyor. iPhone 6'nın rakibi olan birçok telefon modelinde ise en tutkulu Apple hayranlarını bile kıskandıracak özellikler bulunuyor.

 • [image]

  Kadınlar ile erkeklerin ücret farkı azalıyor

  Census Bureau tarafından yayınlanan rapora göre 2013 yılında kadınlar erkeklerin kazandığı her 1 dolara karşılık 78.3 sent kazandı. Bir yıl önce ise söz konusu miktar 76.5 sent idi.

Piyasalar

The Wall Street Journal Türkiye

Yorum-Analiz

Fotolar

 • [image]REUTERS

  İklim yürüyüşüne binlerce kişi katıldı

  Dünyanın her köşesinden binlerce kişi pazar günü küresel ısınma hakkında farkındalık yaratmak için Manhattan'da yürüdü.

 • [image]EPA

  Günün fotoğrafları: 21 Eylül

  The Wall Street Journal editörlerinin sizin için seçtiği fotoğraflar arasında Güney Kore'deki 17. Asya Oyunları'ndan, Ekvador'daki Tungurahua Yanardağı'ndan ve daha birçok farklı yerden kareler bulunuyor.

 • [image]Mert Macit/Xinhua/ZUMA Wire

  Onbinlerce Suriyelinin, Türkiye'ye yürüyüşü sürüyor

  FOTO GALERİ: Birleşmiş Milletler, IŞİD'in saldırılarından kaçarak Türkiye'ye sığının Suriyeli sayısının 70 bini aştığını açıkladı. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Türkiye'ye 8 ayrı noktadan giriş yapan Suriyeli sayısının 60 bini aştığını açıkladı.

 • [image]AA

  IŞİD'in elinde 101 gün sonra eve dönüş

  101 gün önce IŞİD tarafından kaçırılan Türkiye'nin Musul konsolosluğunda görevli 49 kişi serbest kaldı. Şanlıurfa'dan ülkeye giren rehineleri Ankara'ya Başbakan Davutoğlu getirdi. İşte fotoğraflarla gün boyu yaşananlar.

 • [image]Matt Dunnham/Associated Press

  İskoçya'da referandumdan kareler

  İskoçya'da dün başlayan referandumdan gelen sonuçların sayımı bugün bitti ve İskoçlar bağımsızlığı reddederek Birleşik Krallık'ta kalmaya devam etti

 • [image]ZUMAPRESS.com

  Günün fotoğrafları: 18 Eylül

  The Wall Street Journal editörlerinin sizin için seçtiği fotoğraflar arasında Ukrayna'daki ateşkesten, Kaşmir ve Fransa'daki sellerden ve daha birçok farklı yerden kareler bulunuyor.

 • [image]EPA

  Günün fotoğrafları: 17 Eylül

  The Wall Street Journal editörlerinin sizin için seçtiği fotoğraflar arasında Ukrayna'daki protestolardan, Obama'nın Florida ziyaretinden, Kaşmir ve Sırbistan'daki sellerden ve daha birçok farklı yerden kareler bulunuyor.

 • [image]AFP/Getty Images

  Günün fotoğrafları: 16 Eylül

  The Wall Street Journal editörlerinin sizin için seçtiği fotoğraflar arasında Diyarbakır'daki protestolardan, Kalmaegi Tayfunu'ndan, Kiev ve Roma'daki meclislerden ve daha birçok farklı yerden kareler bulunuyor.

 • [image]? CORBIS

  New Mexico halkı nükleer testlerin etkisini hissediyor

  ABD'nin New Mexico eyaletinde halk, 1945'lerde o bölgede yapılan nükleer araştırmaların sonucu olan radyoaktif kalıntıları hissediyor. ABD, bu atıkların kansere neden olup olmadığını araştıracak

 • [image]EPA

  Günün fotoğrafları: 15 Eylül

  The Wall Street Journal editörlerinin sizin için seçtiği fotoğraflar arasında Florida'daki uçak kazasından, Pakistan, Filipinler ve Hırvatistan'daki sel felaketinden ve daha birçok farklı yerden kareler bulunuyor.

 • [image]REUTERS

  Ukrayna'da tansiyon hala yüksek

  Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko AB anlaşmasını erteleme kararı nedeniyle tepki görürken Ukrayna'nın doğusunda ateşkes sayesinde bazı çatışmalar dışında sakinlik sağlandı.

 • [image]REUTERS

  Günün fotoğrafları: 14 Eylül

  The Wall Street Journal editörlerinin sizin için seçtiği fotoğraflar arasında İsveç seçimlerinden, Ukrayna'nın doğusundan, Hindistan'daki sel felaketinden ve daha birçok farklı yerden kareler bulunuyor.