• [image]

  Yellen borsada balon oluşmasını teşvik ediyor

  Piyasadaki balonları önceden tespit etmesiyle bilinen Jeremy Grantham son çeyrek döneme ilişkin yayınladığı incelemede Fed Başkanı Janet Yellen ile seleflerine sert eleştirilerde bulundu.

 • [image]

  Büyük ekranlı iPhone 6'yla ilgili 5 detay

  Çeşitli kaynaklar Apple'ın merakla beklenen "iPhone 6" akıllı telefonunun Eylül ayının sonunda raflardaki yerini alacağını belirtiyor. İşte yeni model ile ilgili son söylentiler.


Haberler

Öne çıkanlar

 • [image]F. Martin Ramin/The Wall Street Journal, Set Styling by DSM

  Afrika Birleşik Devletleri: Hayal mi, gerçek mi?

  Marcus Garvey, Bob Marley ve Muammer Kaddafi'nin ortak bir hayali vardı: Afrika'da birleşik bir devlet. Onlar için yalnızca hayal olarak kalsa da, Afrika Birleşik Devletleri'nin kurulma düşüncesi aslında sanıldığı kadar uzakta değil.

 • [image]Facebook

  Facebook'un kraliçesi: Shakira

  Beş yıl önceye kadar Facebook'ta paylaştığı resimler çok fazla dikkat çekmeyen Shakira'nın her paylaşımı artık milyonlarca kez beğeniliyor. Peki bu nasıl oldu?

 • [image]Agence France-Presse/Getty Images

  Malezya Havayolları uçağının düşüş sebebi araştırılıyor

  Ukrayna'nın doğusunda düşürüldüğü tahmin edilen Malezya Havayolları'na ait uçakta hayatını kaybedenleri arama faaliyetleri ve kazanın nedeni araştırılmaya devam ediyor

 • [image]Agence France-Presse/Getty Images

  Berlusconi'nin seks davasının kararı bozuldu

  Milan'daki bir temyiz mahkemesi İtalya'nın eski Başbakanı Silvio Berlusconi'nin reşit olmayan bir kızla para karşılığında birlikte girmekten ve sonrasında bu olayın üstünü kapatmak için görevini kötüye kullanmaktan aldığı ceza kararını sürpriz bir şekilde bozdu.

 • [image]F. Martin Ramin/The Wall Street Journal

  Artık cep telefonunuzu el çantanızla şarj edebilirsiniz

  "Bankacılık işlemleri, fotoğraf çekmek, tweet atmak... Telefonunuzun şarjının bitmemesi imkansız." Aksesuar olarak kullanılan teknolojik aletlerin son durağı olan el çantaları sayesinde artık cep telefonlarınızı çantanızın içinde şarj edebilirsiniz.

 • [image]Alamy

  Dünyanın en güzel 5 gölü

  Şehrin karmaşasından uzaklaşmak ya da tropikal bir cennette dinlenmek istiyorsanız, dünyanın dört bir yanındaki bu doğal güzelliklere göz atmanızda fayda var.

 • [image]Getty Images

  Arıların yok olması söz konusu değil

  Arıların yok olacağı ve bunun sonucunda kıyamet kopacağı yalanını unutun. Çevrecilerin böcek ilaçlarına karşı olmalarının tek nedeni topluma korku salmak, bilimsel gerçekler değil.

 • [image]Agence France-Presse/Getty Images

  Google ve Novartis'ten "akıllı kontakt lens" hamlesi

  Google Inc. ve Novartis AG kan şekeri seviyelerini ölçebilecek ve görüşü yeni bir yöntemle düzeltecek bir akıllı kontakt lens üzerinde birlikte çalıştıklarını açıkladı.

 • [image]Jean Tuttle

  Çocukluk eşyalarınızı saklamanızın "asıl" nedeni

  Günümüzde çocukluk eşyalarını ya da oyuncaklarını saklayan pek çok insan var ancak dikkat edilmesi gereken önemli nokta şu: Eşyalarınızı vermek istememenizin nedeni bazı hastalıklar olabilir.

 • [image]The Wall Street Journal Türkiye

  Dünya nüfusunun yarısını 6 ülke oluşturuyor

  Birleşmiş Milletler'in verilerine göre dünyada şu anda 7.2 milyardan fazla insan bulunuyor ve bunların yarısı sadece 6 ülkede yaşıyor.

 • [image]John Keatley for The Wall Street Journal

  Bill Gates'in en sevdiği iş kitabı

  Bill Gates WSJ için kaleme aldığı makalesinde Warren Buffett'ın bundan 23 yıl önce kendisine hediye ettiği ve o günden sonra vazgeçilmezi olan kitabı anlattı.

 • [image]James Albon

  İş yerlerinde terfi ettiren "karanlık" özellikler

  Hak etmediğini düşündüğünüz birinin terfi aldığına tanık oldunuz mu? Bazı kötü olarak bildiğimiz kişilik özellikleri iş yaşantısında terfi etmeyi kolaylaştırabiliyor.

 • [image]MarketWatch

  Gıda ve içeceklerin neredeyse tamamını 10 şirket üretiyor

  Oxfam International'ın hazırladığı bir grafik, ABD'de raflarda yer alan gıda ve içecek ürünlerinin neredeyse tamamının yalnızca 10 şirket tarafından üretildiğini gösteriyor.

 • [image]Getty Images

  Çinlilerin IKEA'larda uyuma alışkanlığı

  Çinlilerin garip yerlerde uyuma alışkanlığı bilinen bir gerçek. Bir Getty fotoğrafçısı özellikle IKEA yatak ve kanepelerinde şekerleme yapmayı tercih eden Çinlileri görüntüledi.

 • [image]Bloomberg News

  Japonya'dan "havada giden" tren hamlesi

  Japonya şehirlerarasında manyetik levitasyon (maglev) adı verilen teknolojinin kullanıldığı bir tren yolu inşa etmek istiyor. Bu teknolojiyle tren, rayların santimetrelerce üstünde havada kalarak saatte 500 kilometrenin üstünde hızla gidebiliyor.

 • [image]AA

  Türkiye'de boşanmaların ilk nedeni artık 'aldatma' değil 'ilgisizlik'

  Aile Bakanlığı tarafından hazırlanan bir rapora göre Türkiye'de boşanma nedenlerinin başında "sorumsuzluk ve ilgisizlik" yer alıyor. Önceki araştırmalarda "aldatma" ön sıralardaydı

 • [image]iStockphoto/Getty Images

  Yazın en okunmayan kitapları

  Yazın gelmesiyle beraber deniz kenarına veya yükseklere tatile hücum edenler yanlarına kitaplarını da alırken, alıp da okunmayan kitaplar listesinin başında Thomas Piketty yer alıyor

 • [image]Victor Sokolowicz/Bloomberg

  Ferrari nasıl sürülür?

  Birçok Ferrari sahibi otomobili sürmenin verdiği hissi severler. Ancak gerçekte bu otomobilin hakkını vererek sürmek çok farklıdır. Bunu öğrenmek isteyenler için şirketin Maranello, İtalya'daki Fiorano pistinde bulunan Scuola Piloti okulu bulunuyor.

 • [image]Shutterstock

  Zengin olmanın 10 temel kuralı

  Zengin olmak için sağlam bir irade sahibi ve ileri görüşlü olmanızın yanı sıra, geleceğiniz için şu anki isteklerinizi bir kenara koymanız ve kazanmanızı sağlayacak faydalı alışkanlıklar edinmeniz gerekiyor.

 • [image]Getty Images

  Maaşınız hakkında konuşmak kazancınızı artırabilir

  Y kuşağı, önceki neslin aksine iş arkadaşlarıyla ve tanıdıklarıyla maaşlarını konuşmaktan çekinmiyor. Bu durum çalışanlarının birbirleriyle maaşları hakkında konuşmasını yasaklayan şirketler için durumu zorlaştırabilir.

WSJ Türkiye özel röportaj

Video

Türkiye

Teknoloji

 • [image]

  Kaba insanlarla baş etmenin yolları

  Bağırarak gülen ya da parmaklarını çıtlatan bir insan düşünün. Sürekli sizden 1-0 önde olduğunu kanıtlamaya çalışan kibirli birini ya da yemekten sonra yüksek sesle geğirerek aşçıya iltifat ettiğini sanan birini düşünün. Bu kaba davranışlarla nasıl mücadele edersiniz?

 • [image]

  iPhone 6'yı robotlar üretecek

  Apple'ın iPhone 6 telefonunu üretecek Foxconn, 10 bin montaj-hattı robotu kullanılacak. Her bir robotun yılda 30 bin cihaz üretme kapasitesi bulunuyor.

 • [image]

  Erdoğan'ın son 20 yıllık siyasi geçmişi

  AKP bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 12. Cumhurbaşkanı için aday olarak gösterdi. AKP adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın Milli Türk Talebe Birliği ile başlayan AKP'nin kuruluşu ve başbakanlığa giden siyasi hayatının fotoğraflarla öyküsü.

Piyasalar

The Wall Street Journal Türkiye

WSJ Sabah Postası

Yorum-Analiz

Fotolar

 • [image]REUTERS

  Günün fotoğrafları: 20 Temmuz

  20 Temmuz'da seçilen fotoğrafların arasında Çin'deki 19. FINA Dünya Dalış Şampiyonası'ndan, Hindistan'daki çeltik tarlalarından ve Almanya F1 Grand Prix yarışından kareler bulunuyor.

 • [image]AA

  İstanbul'da sağanak yağmur

  Bugün sabah saatlerinde başlayan yağmur İstanbullulara zor anla yaşattı. Okmeydanı, Beşiktaş ve Üsküdar'da yolları su bastı

 • [image]AFP/Getty Images

  Malezya uçağındaki yolcuların eşyaları

  Malezya Havayolları'nın Perşembe günü Ukrayna'nın Shaktarsk şehrinin yakınındaki bölgeye düşürülen uçağının yolcularına ait olan eşyalar enkazın bulunduğu alana saçıldı.

 • [image]AFP/Getty Images

  Gazze yoğun saldırı altında

  İsrail Filistinlilere uyarı yapmasının ardından perşembe günü yoğun hava saldırısı eşliğinde Gazze'ye kara harekatını başlattı.

 • [image]REUTERS

  Malezya Hava Yolları'nın düşen uçağından en son görüntüler

  Malezya Hava Yolları'na ait MH17 sefer sayılı uçak, 283 yolcu ve 15 mürettabatıyla Amsterdam'dan Kuala Lumpur'a giderken Ukrayna, Donetsk yakınlarında düştü. Uçaktan arda kalanlar ise uçak parçaları ve gözyaşlarından ibaret.

 • [image]AFP/Getty Images

  Angela Merkel 60 yaşında

  Dünyanın en güçlü kadını olarak tanınan Almanya Şansölyesi Angela Merkel bugün 60 yaşına girdi. İşte Merkel'in siyasi hayatından bazı kareler.

 • [image]AA

  Filistin'de aynı aileden 4 çocuk öldü

  İsrail'in Gazze sahiline çarşamba günü yaptığı saldırıda dört çocuk hayatını kaybetti. İsrail bugün beş saatlik 'insani' ateşkes ilan etti. İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırılar devam ederken binlerce Filistinli Birleşmiş Milletler sığınaklarına akın ediyor.

 • [image]ZUMAPRESS.com

  Günün fotoğrafları: 16 Temmuz

  16 Temmuz Çarşamba günü seçilen fotoğrafların arasında Gazze'de ölen dört çocuklardan birinin annesinin, çocuğunu Rammasun tayfunundan korumaya çalışan bir babanın ve kumdan heykeller yapan İtalyan bir sanatçının fotoğrafları bulunuyor.

 • [image]Agence France-Presse/Getty Images

  2014 Dünya Kupası'nın hafızalara kazınan kareleri

  Almanya finalde Arjantin'i Gotze'nin attığı golle 1-0 yenerek Dünya Kupası'nı dördüncü kez kazandı. Bu Dünya Kupası Suarez'in ısırığından, Neymar'ın sakatlanmasına kadar birçok dikkat çekici ana sahne oldu. İşte Dünya Kupası'ndan unutulmayan kareler.

 • [image]Dyer\'s Burgers

  100 yıldır aynı yağı kullanan hamburgerci

  112 yıllık bir domuz eti, 121 yıllık bir parça peynir... Yıllarca muhafaza edilebilen dayanıklı yiyeceklerden bazıları müzelerde sergilenirken, bazıları ise aile yadigarı olarak saklanıyor.

 • [image]AFP/Getty Images

  Obama ABD'yi geziyor

  ABD Başkanı Barack Obama yasama gündemini bir kenara koydu, ABD'yi gezerek nabız yokluyor. Ancak bazı siyasiler, ABD'de başka sorunlar varken başkanın ülkeyi gezmesini eleştiriyor

 • [image]AP

  Almanya Dünya Kupası zaferini kutladı

  24 yıl sonra tekrar Almanya'ya gelen Dünya Kupası'nı ve kupayı kazanan milli takımlarını karşılamak için "Fan Mile" yoluna tahmini 400,000 kişinin geldiği belirtiliyor. Polis Berlin sokaklarındaki kutlamalara yaklaşık 1 milyon kişinin katıldığını ifade etti.

 • [image]AP

  Dünyanın dört bir yanından "süper ay" manzaraları

  Dünya'ya normalden daha yakın olduğu için alışılmadık bir biçimde büyük gözüken, bu nedenle de gökbilimcilerin "süper ay" ismini koyduğu dolunay, dünyanın farklı yerlerinde çekilen fotoğraflara konu oldu.

 • [image]European Pressphoto Agency

  Moskova'daki ölümcül metro kazası

  Moskova'da bir metro treninin Salı günü raydan çıkması sonucu en az 20 ölünün ve 100'ü aşkın yaralının olduğu açıklandı. Kazanın şehrin metrosunda yaşanan en ölümcül kazalardan biri olduğu belirtiliyor.

 • [image]ZUMAPRESS.com

  Günün fotoğrafları: 14 Temmuz

  Pazartesi günü seçilen fotoğraflar arasında Filistin'deki BM sığınağından, Sibirya'daki bir dolu fırtınasından, çatışmaların sürdüğü Ukrayna'dan ve Dünya Kupası'nın ardından Copacabana plajından görüntüler öne çıkıyor.

 • [image]DANIEL FERNANDEZ/European Pressphoto Agency

  Günün fotoğrafları: 13 Temmuz

  Pazar günü seçilen fotoğraflar arasında Rusya'daki kostüm yarışması, İspanya'daki bir boğa koşusu festivalinde neredeyse ezilecek olan bir adam ve mezarları kontrol eden Filistinli çocukların fotoğrafı göze çarpıyor.

 • [image]AP

  Günün fotoğrafları: 9 Temmuz

  9 Temmuz'da öne çıkanlar arasında Brezilya'nın mağlubiyeti, Mercedez-Benz Moda Haftası, ABD Devlet Başkanı Barack Obama'nın at maskesi takan biriyle tokalaşma fotoğrafları yer alıyor.

 • [image]

  Çikolata sanatı

  Çikolatadan yapılma heykeller, futbol topları, elbiseler… Bu sanat eserlerinin hepsi hem tasarımlarıyla göze hitap ediyor hem de çok lezzetli.

 • [image]Dan Neil/The Wall Street Journal

  LaFerrari'nin Saltanatı

  Ferrari önümüzdeki iki yıl için 499 adet hibrid hiper otomobil üreteceğini ve başka üretmeyeceğini açıkladı. Otomobilin fiyatı piyasadan piyasaya farklılık gösterse de fiyatın yaklaşık olarak 1,2 milyon euro (1,6 milyon dolar) olacağı düşünülüyor.

 • [image]AFP/Getty Images

  Günün fotoğrafları: 10 Temmuz

  Perşembe günü seçilen fotoğraflar arasında Gazze Şeridi'nin yakınlarında uyuyan bir İsrail askeri, yangında hayatını kaybeden bir itfayeci için düzenlenen cenaze töreni ve kolunda yeni bir kulak üretilen genç bir kızın fotoğrafları yer alıyor.

 • [image]REUTERS

  İsrail Lübnan ve Gazze'den atılan roketlere sert karşılık verdi

  Filistinli militanlar İsrail'e roket saldırılarına devam ederken İsrail'in Gazze'ye havadan ve karadan yaptığı saldırıların 4. gününe girildi.

 • [image]Momen Faiz/Sipa USA

  İsrail Gazze'ye saldırmaya devam ediyor

  İsrail, Gazze'den kendi şehirlerine atılan roketleri sebep göstererek Gazze'ye sert bir şekilde saldırmaya Çarşamba günü de devam etti. Çarşamba günkü saldırılarda en az 23 Filistinli'nin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

  Gazze Şeridi'nde şiddet tırmanıyor

 • [image]REUTERS

  Neoguri Tayfunu Japonya'yı vurdu

  Neoguri Tayfunu Japonya'nın en güneydeki adası Kyushu'ya doğru yaklaşırken yavaşça güç kaybediyor. Ancak tayfun birçok farklı yerde ciddi hasara neden oldu.

 • [image]AP

  Tim Howard: 1 kaleci 16 kurtarış

  ABD'nin kalecisi Tim Howard Salı günü Belçika karşısında 16 kritik kurtarışla Dünya Kupası'nın kayıtları tutmaya başladığı 2002'den bu yana bir maçta en fazla kurtarışı gerçekleştiren kaleci oldu.

 • [image]ZUMAPRESS.com

  Günün fotoğrafları: 6 Temmuz

  6 Haziran'da öne çıkan fotoğraflar arasında Djokoviç'in Wimbledon zaferi, İspanya'daki San Fermin festival, Filistin'de Muhammed Hüseyin Ebu Hudayr'ın ailesi ve Ukrayna'dan fotoğraflar göze çarpıyor

 • [image]

  2013 yılına damgasını vuran fotoğraflar

  The Wall Street Journal editörleri bu yıla damgasını vuran fotoğrafları seçtiler. Dünyanın her bölgesinde 400'e yakın fotoğraf kategorisine, çekildiği yere ve tarihe göre sınıflandırıldı. Siz de fotoğraflara oy verebilirsiniz.