• [image]Anadolu Ajansı

  Twitter: Türkiye'de ofis açmayacağız

  Twitter Inc Küresel Kamu Politikasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Colin Crowell, hükümet ile Türkiye'de bir ofis açmak konusunda herhangi bir anlaşmaya varmadıklarını söyledi

 • [image]

  Fed/Lockhart: Faiz artışı 2015'in ikinci yarısında başlayabilir

  Atlanta Fed Başkanı Dennis Lockhart, Fed'in ekonomik büyümenin güçleneceği taminlerinin doğrulanmasını bekleyeceğini ve bu nedenle faiz artışının 2015'in ikinci yarısına kadar başlamayacağını söyledi.

 • [image]

  Avrupa'da deflasyon tehdidi artıyor

  28 üyeli AB'de tüketici fiyatlarının Mart ayında yıllık olarak son 4,5 yıldır kaydedilen en düşük hızda artması, enflasyondaki düşüşün yalnızca euro kullanan ülkelerin değil genel olarak Avrupa'nın bir sorunu olduğuna işaret etti.

 • ABD: Çin "manipülatör" değil

  ABD hazinesi yuanda son zamanlarda görülen "emsalsiz" değer kaybı ile ilgili kaygısını dile getirse de Çin'i bir kez daha "manipülatör" olarak sınıflandırmadı.


 • image

  Samsung Galaxy S5'teki parmak izi güvenliği aşıldı

  Araştırmacılar Samsung Galaxy S5 akıllı telefonunun parmak izi okuyucusunda kullanıcıların telefonlarını ve PayPal uygulamasını hackerların saldırısına açık hale getiren bir açık bulduklarını duyurdu.

 • image

  Google'dan "modüler" akıllı telefon geliyor

  Google, tüketicilerin konfigürasyonunu kendilerinin yapabileceği "modüler" akıllı telefon üretmeyi planlıyor. Modüller, kullanıcının seçimine göre telefonun metalden yapılmış "iç-iskeletine" entegre edilecek.

Haberler

Öne çıkanlar

Türkiye

Video

Teknoloji

Dünya

Piyasalar

The Wall Street Journal Türkiye

Fotolar

 • [image]Anadolu Ajansı

  Çankaya'da ilk kez atlı karşılama

  Kara Harp Okulu Atlı Birliğine bağlı süvariler, Çankaya Köşkü'nde ilk defa resmi karşılama törenine katıldı. Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins'in, Çankaya Köşkü'ne gelişinde sırasında, Kara Harp Okulu Atlı Birliğine bağlı süvariler, Berzins'in makam aracına eşlik etti

 • [image]

  Vatikan'ın el yazması arşivleri ilk kez internette

  Yaklaşık 600 yıllık tarihi bulunan, Papa 5.Nicholas'ın kurduğu Vatikan Kütüphanesi'nin 82 binin üzerindeki el yazması arşivi dijital ortama aktarılıyor. Bir Japon şirketi, 50 uzmanlar proje üzerinde çalışıyor. Projenin dijital ortama aktardıkları ilk eserler ilk kez internette sergilenmeye başlandı.

 • [image]

  Ukrayna'nın doğusunda gerginlik çatışmaya dönüştü

  Ukrayna'nın doğusunda Rusya yanlısı kuvvetler ile Ukrayna güvenlik güçleri arasında çatışmalar çıktı. Gerginliğin tırmandığı bölgede, Rus yanlısı kuuvetlerin Slavyansk kenti emniyet müdürlüğünü işgal etmesinin ardından müdahale geldi.

 • [image]Anadolu Ajansı

  Sakıp Sabancı'nın ölümünün 10.yıldönümü

  Sabancı Holding eski Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı, ölümünün 10. yılında anıldı. Türkiye'nin en renkli simalarından biri olan Sabancı'nın hayatından kareler.

 • [image]Agence France-Presse/Getty Images

  William, Kate ve Prens George'un Yeni Zelanda ziyareti

  Prens William, eşi Cambridge Düşesi Kate ve dokuz aylık oğulları George üç hafta sürecek resmi ziyaretlerine Yeni Zelanda'dan başladı.

 • [image]Emile Wamsteker for The Wall Str

  Çocuk girişimciler

  Küçük çocuklar girişimcilik yeteneklerini geliştirmeyi vaat eden kurslara, kamplara ve diğer programlara akın ediyor.

 • [image]AP

  George W Bush'tan lider portreleri

  Eski ABD Başkanı George W Bush dünya liderlerinin portrelerini çizdi. Portreler Dallas'ta sergilenmeye başlandı.

 • [image]Anadolu Ajansı

  Erdoğan'ın faiz kavgası

  Başbakan Erdoğan 2002 yılından bu yana her dönem merkez bankası başkanlarıyla faizin düşürülmesi için tartışmaya girdi. Süreyya Serdengeçti ve Durmuş Yılmaz dönemlerinde sıkça yaşanan polemiklere rağmen Başbakan bu konudaki ısrarını sürdürüyor.

 • [image]Anadolu Ajansı

  Apple Türkiye'de ilk mağazasını açıyor

  Apple Türkiye'deki ilk mağazasını Zorlu Center'da açtı. İstanbul'daki mağaza dünya genelinde açılan 424. mağaza oldu. Basın açılışının bugün yapıldığı mağazanın resmi açılışı ise 5 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

 • [image]Getty Images

  Günün fotoğrafları:1 Nisan

  Günün fotoğrafları arasında Endonezya'da kötü şanstan korunmak için düzenlenen festivalden Fukushima felaketinin ardından ilk kez evlerine dönen insanların şaşkınlığına kadar birçok ilgi çekici kare var.

 • [image]

  2013 yılına damgasını vuran fotoğraflar

  The Wall Street Journal editörleri bu yıla damgasını vuran fotoğrafları seçtiler. Dünyanın her bölgesinde 400'e yakın fotoğraf kategorisine, çekildiği yere ve tarihe göre sınıflandırıldı. Siz de fotoğraflara oy verebilirsiniz.