Haberler

Öne çıkanlar

Türkiye

Video

Teknoloji

Dünya

Piyasalar

The Wall Street Journal Türkiye

Fotolar

 • [image]AFP/Getty Images

  Dünyadan 'Kanlı Ay' tutulması fotoğrafları

  Tam tutulma sırasında kırmızı renge bürünen ay Kuzey ve Güney Amerika'dan görülebildi.

 • [image]Anadolu Ajansı

  Çankaya'da ilk kez atlı karşılama

  Kara Harp Okulu Atlı Birliğine bağlı süvariler, Çankaya Köşkü'nde ilk defa resmi karşılama törenine katıldı. Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins'in, Çankaya Köşkü'ne gelişinde sırasında, Kara Harp Okulu Atlı Birliğine bağlı süvariler, Berzins'in makam aracına eşlik etti

 • [image]

  Vatikan'ın el yazması arşivleri ilk kez internette

  Yaklaşık 600 yıllık tarihi bulunan, Papa 5.Nicholas'ın kurduğu Vatikan Kütüphanesi'nin 82 binin üzerindeki el yazması arşivi dijital ortama aktarılıyor. Bir Japon şirketi, 50 uzmanlar proje üzerinde çalışıyor. Projenin dijital ortama aktardıkları ilk eserler ilk kez internette sergilenmeye başlandı.

 • [image]

  Ukrayna'nın doğusunda gerginlik çatışmaya dönüştü

  Ukrayna'nın doğusunda Rusya yanlısı kuvvetler ile Ukrayna güvenlik güçleri arasında çatışmalar çıktı. Gerginliğin tırmandığı bölgede, Rus yanlısı kuuvetlerin Slavyansk kenti emniyet müdürlüğünü işgal etmesinin ardından müdahale geldi.

 • [image]Anadolu Ajansı

  Sakıp Sabancı'nın ölümünün 10.yıldönümü

  Sabancı Holding eski Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı, ölümünün 10. yılında anıldı. Türkiye'nin en renkli simalarından biri olan Sabancı'nın hayatından kareler.

 • [image]Agence France-Presse/Getty Images

  William, Kate ve Prens George'un Yeni Zelanda ziyareti

  Prens William, eşi Cambridge Düşesi Kate ve dokuz aylık oğulları George üç hafta sürecek resmi ziyaretlerine Yeni Zelanda'dan başladı.

 • [image]Emile Wamsteker for The Wall Str

  Çocuk girişimciler

  Küçük çocuklar girişimcilik yeteneklerini geliştirmeyi vaat eden kurslara, kamplara ve diğer programlara akın ediyor.

 • [image]AP

  George W Bush'tan lider portreleri

  Eski ABD Başkanı George W Bush dünya liderlerinin portrelerini çizdi. Portreler Dallas'ta sergilenmeye başlandı.

 • [image]Anadolu Ajansı

  Erdoğan'ın faiz kavgası

  Başbakan Erdoğan 2002 yılından bu yana her dönem merkez bankası başkanlarıyla faizin düşürülmesi için tartışmaya girdi. Süreyya Serdengeçti ve Durmuş Yılmaz dönemlerinde sıkça yaşanan polemiklere rağmen Başbakan bu konudaki ısrarını sürdürüyor.

 • [image]Anadolu Ajansı

  Apple Türkiye'de ilk mağazasını açıyor

  Apple Türkiye'deki ilk mağazasını Zorlu Center'da açtı. İstanbul'daki mağaza dünya genelinde açılan 424. mağaza oldu. Basın açılışının bugün yapıldığı mağazanın resmi açılışı ise 5 Nisan Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

 • [image]Getty Images

  Günün fotoğrafları:1 Nisan

  Günün fotoğrafları arasında Endonezya'da kötü şanstan korunmak için düzenlenen festivalden Fukushima felaketinin ardından ilk kez evlerine dönen insanların şaşkınlığına kadar birçok ilgi çekici kare var.

 • [image]

  2013 yılına damgasını vuran fotoğraflar

  The Wall Street Journal editörleri bu yıla damgasını vuran fotoğrafları seçtiler. Dünyanın her bölgesinde 400'e yakın fotoğraf kategorisine, çekildiği yere ve tarihe göre sınıflandırıldı. Siz de fotoğraflara oy verebilirsiniz.