• + New York Fed Başkanlığı yanında aynı zamanda…

   New York Fed Başkanlığı yanında aynı zamanda Fed Başkan Yardımcılığı görevini de yapan Dudley, para politikaları konusunda piyasa verilerinin beklenmesi gerektiği konusunda ısrarcı olurken , gerekirse erken faiz artışına açık bir görüntü çiziyor. Dudley'in oyu komitede en kritik oylardan bir tanesi sayılıyor ve komiteye daimi üyeliği bulunuyor.

   Photo: Bloomberg News
  • + FOMC'nin "şahin" duruşlu üyelerinden Dallas F…

   FOMC'nin "şahin" duruşlu üyelerinden Dallas Fed Başkanı Richard Fisher mali piyasalarda aşırılık olduğunu ve ekonomik büyümenin rayına oturduğunu savunuyor. Fisher dolayısıyla Fed'in önümüzdeki yılın başlarında faiz artışına gitmesi gerektiği görüşünü savunuyor. Richard Fisher'in FOMC üyeliği bu sene sona eriyor ve önümüzdeki sene oy kullanma hakkı…

   Photo: Bloomberg News
  • + Philadelphia Fed Başkanı Charles Plosser belk…

   Philadelphia Fed Başkanı Charles Plosser belki de FOMC içerisindeki yerel şube başkanlarından en şahin olanı. Fed'in genişlemeci politikalarına başından beri sert bir tutum alan Plosser genişlemeci para politikasının gittikçe riskli hale geldiğini söyledi ve bankanın bu kolay para politikasını geleceğe taşıması konusunda rahat olmadığını söyledi. Plosser'in…

   Photo: Bloomberg News
  • + Minneapolis Fed Başkanı Narayana Kocherlakota…

   Minneapolis Fed Başkanı Narayana Kocherlakota, Fed'in hedeflerini gerçekleştirmekten hala uzakta olduğunu ve bununla beraber fiyat istikrarının da henüz sağlanmadığını belirtiyor. Dolayısıyla faiz artışı için henüz acele etmeye gerek olmadığını söyleyen Kocherlakota, sıfır seviyesine yakın faizlerin bir süre daha devam etmesinden yana. Kocherlakota'nın FOMC…

   Photo: Bloomberg
  • + Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, FOMC üy…

   Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, FOMC üyesi olmasına rağmen çok sık açıklamalarda bulunmuyor. "Güvercin" duruşuyla bilinen Mester, faizlerin 2015 yılının ortalarında artırılması gerektiğini savunuyor. Bu yılın sonunda FOMC üyeliği bitecek olan Mester önümüzdeki yıl oy kullanamayacak.

   Photo: Bloomberg News
  • + Chicago Fed Başkanı Charles Evans enflasyon o…

   Chicago Fed Başkanı Charles Evans enflasyon oranı ve işsizlik oranının piyasalarda panik yaratacak seviyelerde olmadığını düşünüyor ve muhtemel bir faiz artışının 2015 yılı ortasında veya 2016 yılında gerçekleştirilebileceğini söylüyor. FOMC üyeliği önümüzdeki yıl başlayacak olan Evans'ın faizleri sıfıra yakın seviyelerden kısa sürede artırmak için oy…

   Photo: Bloomberg News
  • + Richmond Fed Başkanı Jeffrey Lacker ekonomik…

   Richmond Fed Başkanı Jeffrey Lacker ekonomik büyümenin ılımlı gitmesi durumunda bile faiz oranlarının artırılabileceğini söylüyor. Lacker önümüzdeki yıl FOMC üyesi olacak yerel banka başkanları içerisinde en şahin duruşa sahip olacak üye olarak tanımlanıyor. Jeffrey Lacker'in üyeliği Ocak 2015'te başlıyor.

   Photo: Bloomberg News
  • + Atlanta Fed Başkanı Dennis Lockhart'ın da FOM…

   Atlanta Fed Başkanı Dennis Lockhart'ın da FOMC'nin yeni üyeleri arasında bir başka "güvercin" olması bekleniyor. Piyasalarda ve ekonomide işlerin beklendiği gibi gittiğini düşünen Lockhart, faiz artışının planlandığı gibi 2015 ortasında yapılabileceğini savunuyor. Lockhart'ın da üyeliği Ocak 2015 itibariyle başlayacak ve oy kullanabilecek.

   Photo: Bloomberg News
  • + San Francisco Fed Başkanı John Williams da gü…

   San Francisco Fed Başkanı John Williams da güvercin olarak önümüzdeki yıl FOMC'deki yerini alacak. Faiz oranları konusunda komitede önümüzdeki yıl yer alacak üyelerin çoğunluğu gibi katı olmayan Williams, 2015 yazında yapılacak bir faiz artışının "mantıklı" olduğunu söylüyor. Williams buna rağmen istihdam piyasasında hızlı iyileşme devam ederse faizin "bir…

   Photo: Bloomberg News

  Yellen faiz konusunda renk vermedi

  Fed Başkanı Janet Yellen dünya genelindeki merkez bankası başkanlarının önünde yaptığı konuşmada ABD istihdam piyasasındaki iyileşmelere işaret etti ancak bu gelişmenin parasal politikayı nasıl etkileyeceği konusunda rengini belli etmedi.


Haberler

Öne çıkanlar

Türkiye

Video

Teknoloji

Dünya

 • [image]

  Para biriktirmenin en etkili üç yolu

  Para biriktirmek adına izleyebileceğiniz üç yol sayesinde hayatınızda fazla değişiklik yapmadan daha az harcama yapabilir ve para biriktirebilirsiniz.

Piyasalar

The Wall Street Journal Türkiye

Yorum-Analiz

Fotolar

 • [image]AFP/Getty Images

  Günün fotoğrafları: 21 Ağustos

  The Wall Street Journal editörleri tarafından seçilen fotoğraflar arasında Hiroşima'daki heyelandan, Londra Hayvanat Bahçesi'nden ve Michael Brown'un ölümünü konu alan protestodan kareler yer alıyor.

 • [image]REUTERS

  Günün fotoğrafları: 20 Ağustos

  The Wall Street Journal editörlerinin seçtikleri fotoğraflar arasında Los Angeles Limanı'ndaki dev "plastik" ördeğe, Ferguson'da eylemlere devam eden protestoculara ve IŞİD tarafından öldürülen serbest gazeteci James Foley'in ebeveynlerinin yaptığı açıklamadan karelere yer veriliyor.

 • [image]REUTERS

  Japonya'yı vuran ölümcül heyelan

  Geçtiğimiz Çarşamba günü Japonya'nın batısında görülen sağanak yağış nedeniyle meydana gelen ölümcül heyelan, yedi kişinin ölümüne ve pek çok kişinin kaybolmasına sebep oldu.

 • [image]AA

  Davutoğlu kimdir?

  Yaklaşık 12 yıldır Türkiye'nin Başbakanlığı görevini yürüten Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesinin ardından ülkenin yeni başbakanı Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu oldu. İşte Davutoğlu'nun siyasi geçmişi.

 • [image]EPA

  Ferguson'da halk tedirgin

  Missouri eyaletindeki Ferguson'da eylemciler salı gecesi, polislerin karanlıkta sokaklardan uzak durmaları talebine uymadı. Öte yandan kalabalığın önceki iki geceye kıyasla daha ufak olduğu görüldü

 • [image]EPA

  Neden esniyoruz?

  Bilinenin aksine esnemek kan veya beyindeki düşük oksijen ya da yüksek karbondioksit seviyesini dengelemek için yapılmıyor. İşte neden esneriz, ortalama ne kadar esneriz ve daha fazlası.

 • [image]EPA

  Günün fotoğrafları: 19 Ağustos

  The Wall Street Journal editörlerinin seçtiği fotoğraflar arasında Gazze'yi terk edilmesine, Ferguson'daki protestolara ve Avrupa Yüzme Şampiyonası'na ait kareler yer alıyor.

 • [image]

  McLaren'in özel modelleri

  McLaren, Pebble Beach Concours d'Elegance fuarında P1 ve 650S Spider olmak üzere iki tek seferlik modeli tanıtmayı planlıyor.

 • [image]REUTERS

  Günün fotoğrafları: 18 Ağustos

  The Wall Street Journal editörlerinin sizler için seçtikleri arasında Hindistan'da gerçekleşen dini kutlamadan, Berlin'de düzenlenen Avrupa Yüzme Şampiyonasından fotoğraflar ve daha fazlası var.

 • [image]Getty Images

  Ferguson'da eylemler devam ediyor

  Ferguson'da pazar gecesi düzenlenen eylem, polisin eylemcilere biber gazı ve sis bombalarıyla sert müdahale etmesi üzerine kötü bitti

 • [image]EPA

  Günün fotoğrafları: 17 Ağustos

  The Wall Street Journal editörlerinin sizin için seçtikleri arasında Güney Kore'yi ziyaret eden Papa Francis'in, Budapeşte'de düzenlenen bir festivalin ve Ferguson'daki protestoların fotoğrafları yer alıyor.

 • [image]Getty Images

  Batı Afrika Ebola ile sarsılıyor

  Ebola salgını Batı Afrika ülkelerinde 1,000'i aşkın kişinin ölümüne yol açtı ve Liberya sağlık sistemini alt üst etti. İşte Ebola ile sarsılan Batı Afrika'dan kareler.

 • [image]Agence France-Presse/Getty Images

  Irak'ın güç dengelerini belirleyen aktörler

  IŞİD'e karşı mücadele veren Irak'ta yeni hükümet kurulması için çalışmalar devam ediyor. işte Irak'ın güç dengeleri için dikkat edilmesi gereken isimler.

 • [image]Associated Press

  Papalar ve arabaları

  Papaların farklı ülkelere ve şehirlere yaptıkları ziyaretler sırasında kullandıkları meşhur Papamobil'den Kia Soul'a kadar yıllar boyu değişim gösteren 'Papa araçları.'

 • [image]Associated Press

  Ferguson'daki protestodan kareler

  18 yaşındaki Michael Brown'un bir polis memuru tarafından vurulmasını protesto eden insanlar, Çarşamba gecesi polislerin attığı biber gazı ve sis bombalarına maruz kaldı.

 • [image]EPA

  Günün fotoğrafları: 14 Ağustos

  The Wall street Journal editörleri tarafından Perşembe günü seçilen fotoğraflarda lav püskürten Etna Yanardağı, Belçika'daki Türklerin yaptığı kutlamalar ve daha fazlası var.

 • [image]Getty Images

  Günün fotoğrafları: 13 Ağustos

  The Wall Street Journal editörleri tarafından seçilen fotoğraflar arasında Ferguson'daki protestolardan ve Avrupa Atletizm Şampiyonası'ndan kareler yer alıyor.

 • [image]AA

  Gül'ün veda resepsiyonundan kareler

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, görev süresinin sona ermesinden önce devlet erkanına veda resepsiyonu verdi.