• [image]

  Ruhani'nin korku cumhuriyeti

  ANALİZ: Devrim Muhafızları, Tahran'daki Evin hapishanesinin 350 numaralı koğuşuna geçtiğimiz hafta bir baskın düzenledi. Mahkumlardan birinin yazdığı mektupta kullandığı bazı ifadeler, Ruhani'nin İranının portresini yansıtıyor.

 • [image]

  Sony, emlak işine giriyor

  Televizyonlar ve Walkman isimli taşınabilir müzik çalarlar üreterek adını bir elektronik şirket olarak duyuran Sony gayrimenkul işine giriyor.


Haberler

Öne çıkanlar

Türkiye

Teknoloji

Video

Dünya

Piyasalar

The Wall Street Journal Türkiye

Fotolar

 • [image]anadolu ajansı

  Liderler koltuklarını çocuklara bıraktı

  Bugün 23 Nisan'da yine liderler koltuklarını çocuklara bıraktı. Başbakan Erdoğan'ın koltuğuna geçen Göker İnan 'Twitter kullanmıyorum' cevabıyla Erdoğan'dan alkış aldı

 • [image]Agence France-Presse/Getty Images

  Marquez, sarı güllerle sonsuzluğa uğurlandı

  Meksika'nın başkenti Meksiko'da binlerce kişi, nobelli yazar Gabriel Garcia Marquez'e son bir kez saygılarını sunmak ve veda etmek için Güzel Sanatlar Sarayı'na akın etti. Marquez en çok sevdiği çicek olan sarı güllerle uğurlandı.

 • [image]EPA

  Hristiyan dünyası Paskalya'yı kutluyor

  Dünyanın dört bir yanındaki hristiyanlar, dinlerinin en kutsal bayramlarından birini kutluyor

 • [image]AFP/Getty Images

  Haftanın fotoğrafları

  Kanlı Ay, Marguez, darağacında tokat, Erdoğan'ın sefie'si ve futbolsever gergedan. Haftaya damgasını vuran fotoğraflar.

 • [image]Agence France-Presse/Getty Images

  Selfie çılgınlığı liderleri de sardı

  ABD Başkanı Obama'dan, İngitere Başbakanı Cameron'a, Merkel'den Renzi'ye kadar birçok liderin içinde yer aldığı selfie kervanına son katılan da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oldu.

 • [image]AP

  İran'da bir idam sahnesi

  2007'de bir kişiyi bıçakla öldüren Bilal, idam sehpasına çıkarıldı. İdam sahnesinde hem kendi annesi hem de katlettiği kişinin annesi hazır bulundu

 • [image]Getty Images

  Nobel ödüllü yazar Marquez'in hayatından kareler

  Nobel ödüllü yazar Gabriel Garcia Marquez 87 yaşında hayata veda etti. Marquez, edebiyat dünyasına 'Yüzyıllık Yalnızlık', 'Kolera Günlerinde Aşk' ve 'Anlatmak için Yaşamak' gibi dünyaca ünlü kitaplar kazandırdı.

 • [image]AFP/Getty Images

  Dünyadan 'Kanlı Ay' tutulması fotoğrafları

  Tam tutulma sırasında kırmızı renge bürünen ay Kuzey ve Güney Amerika'dan görülebildi.

 • [image]Anadolu Ajansı

  Çankaya'da ilk kez atlı karşılama

  Kara Harp Okulu Atlı Birliğine bağlı süvariler, Çankaya Köşkü'nde ilk defa resmi karşılama törenine katıldı. Letonya Cumhurbaşkanı Andris Berzins'in, Çankaya Köşkü'ne gelişinde sırasında, Kara Harp Okulu Atlı Birliğine bağlı süvariler, Berzins'in makam aracına eşlik etti

 • [image]

  Vatikan'ın el yazması arşivleri ilk kez internette

  Yaklaşık 600 yıllık tarihi bulunan, Papa 5.Nicholas'ın kurduğu Vatikan Kütüphanesi'nin 82 binin üzerindeki el yazması arşivi dijital ortama aktarılıyor. Bir Japon şirketi, 50 uzmanlar proje üzerinde çalışıyor. Projenin dijital ortama aktardıkları ilk eserler ilk kez internette sergilenmeye başlandı.

 • [image]

  2013 yılına damgasını vuran fotoğraflar

  The Wall Street Journal editörleri bu yıla damgasını vuran fotoğrafları seçtiler. Dünyanın her bölgesinde 400'e yakın fotoğraf kategorisine, çekildiği yere ve tarihe göre sınıflandırıldı. Siz de fotoğraflara oy verebilirsiniz.