• [TU-AG754_0918er_A_20140918074000.jpg]

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: O banka batmış zaten

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısında yaptığı konuşmada, Bank Asya ile ilgili olarak 'Bir bankanın batırılması için çalışılmıyor, o banka batmış zaten dedi. Erdoğan'ın konuşması sonrası Bank Asya'nın borsada işlem sırası kapatıldı.

 • [image]

  Bank Asya hisseleri 2. kez işleme kapatıldı

  Yetkililer Bank Asya olarak bilinen Asya Katılım Bankası AŞ'nin hisselerini olağan dışı fiyat hareketlerini göstererek perşembe günü 2. kez, son aylarda 3. kez geçici olarak işleme kapattı.


 • image

  Apple iOS 8'i yükleyecekler için temizlik zamanı

  iPhone 4S, 5, 5C ya da 5S sahibiyseniz çarşamba günü Apple'ın yeni iOS 8 sistemiyle ilgili bir yazılım güncellemesiyle ilgili bir mesaj almışsınızdır. Ancak program o kadar büyük ki indirmek isteyenlerin telefonlarını temizlemesi gerekecek.

 • image

  4 soruda AMB'nin yeni kredi hizmeti TLTRO

  Avrupa Merkez Bankası'nın bankaları özel sektöre kredi vermeye teşvik etmesini umut ettiği yeni kredi hizmeti uygulanmaya başladı. AMB, dört yıllık kredilerin ilk turunda 82.6 milyar euro (106.9 milyar dolar) kredi kullandırıldığını açıkladı.

Haberler

Öne çıkanlar

Video

Teknoloji

 • [image]

  NATO hakkında bilmeniz gereken 5 şey

  Kuzey Atlantik Anlaşması Örgütü (NATO) bu hafta Galler'de toplanıyor. NATO'nun işleyişi genellikle çok iyi anlaşılmıyor. İşte anlamanıza yardımcı olacak beş önemli nokta.

 • [image]

  Yazılı basında erkek egemenliği

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan 2013 Yazılı Medya İstatistikleri verisine göre Türkiye'deki gazetecilerin yaklaşık yüzde 70'i erkek.

Piyasalar

The Wall Street Journal Türkiye

Yorum-Analiz

Fotolar

 • [image]EPA

  Günün fotoğrafları: 17 Eylül

  The Wall Street Journal editörlerinin sizin için seçtiği fotoğraflar arasında Ukrayna'daki protestolardan, Obama'nın Florida ziyaretinden, Kaşmir ve Sırbistan'daki sellerden ve daha birçok farklı yerden kareler bulunuyor.

 • [image]AFP/Getty Images

  Günün fotoğrafları: 16 Eylül

  The Wall Street Journal editörlerinin sizin için seçtiği fotoğraflar arasında Diyarbakır'daki protestolardan, Kalmaegi Tayfunu'ndan, Kiev ve Roma'daki meclislerden ve daha birçok farklı yerden kareler bulunuyor.

 • [image]? CORBIS

  New Mexico halkı nükleer testlerin etkisini hissediyor

  ABD'nin New Mexico eyaletinde halk, 1945'lerde o bölgede yapılan nükleer araştırmaların sonucu olan radyoaktif kalıntıları hissediyor. ABD, bu atıkların kansere neden olup olmadığını araştıracak

 • [image]EPA

  Günün fotoğrafları: 15 Eylül

  The Wall Street Journal editörlerinin sizin için seçtiği fotoğraflar arasında Florida'daki uçak kazasından, Pakistan, Filipinler ve Hırvatistan'daki sel felaketinden ve daha birçok farklı yerden kareler bulunuyor.

 • [image]REUTERS

  Ukrayna'da tansiyon hala yüksek

  Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko AB anlaşmasını erteleme kararı nedeniyle tepki görürken Ukrayna'nın doğusunda ateşkes sayesinde bazı çatışmalar dışında sakinlik sağlandı.

 • [image]REUTERS

  Günün fotoğrafları: 14 Eylül

  The Wall Street Journal editörlerinin sizin için seçtiği fotoğraflar arasında İsveç seçimlerinden, Ukrayna'nın doğusundan, Hindistan'daki sel felaketinden ve daha birçok farklı yerden kareler bulunuyor.

 • [image]Marco Di Lauro/Getty Images for

  İtalya'ya gelen göçmen çocuklar umduklarını bulamıyor

  Akdeniz'de geçirdikleri uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra Afrikalı göçmen gençler İtalya'ya geldiklerinde Sicilya'daki göçmen kabul merkezlerine yerleştiriliyor. Bazen aylarca buralarda kalmak zorunda kalan gençler zor koşullarda yaşıyor.

 • [image]Getty Images

  İskoçya'da Birleşik Krallık yanlısı gösteriler düzenlendi

  Orangemen grubunun üyeleri ve kadınlar cumartesi günü İskoçya'nın bağımsızlık referandumuna bir haftadan az bir süre kala Edinburgh'de Birleşik Krallık yanlısı bir gösteri düzenledi.

 • [image]AA

  12 Eylül darbesinin üzerinden 34 yıl geçti

  12 Eylül darbesinin üzerinden 34 yıl geçti ancak bıraktığı acılar hâlâ geçmedi. 12 Eylül döneminde açılan 210 bin davada 230 bin kişi yargılandı. 517 kişiye idam cezası verildi.

 • [image]ZUMAPRESS.com

  Günün fotoğrafları: 12 Eylül

  The Wall Street Journal editörlerinin sizin için seçtiği fotoğraflar arasında İngiltere'deki bir at yarışından, Hindistan ve Pakistan'daki sel felaketinden ve daha birçok farklı yerden kareler bulunuyor.

 • [image]REUTERS

  ABD 11 Eylül'ü andı

  Yetkililer ve 11 Eylül kurbanların aileleri perşembe günü New York ve Washington D.C.'de 11 Eylül 2001'deki terörist saldırılarında hayatını kaybedenleri andı

 • [image]ZUMAPRESS.com

  Günün fotoğrafları: 11 Eylül

  The Wall Street Journal editörlerinin sizin için seçtiği fotoğraflar arasında Kazakistan yakınlarına inen bir uzay mekiğinden, Hindistan'da sular altında kalan sokaklardan ve Çin Cumhuriyeti'ndeki su bitkileri sergisinden kareler bulunuyor.

 • [image]EPA

  Günün fotoğrafları: 10 Eylül

  The Wall Street Journal editörlerinin sizler için seçtiği fotoğraflar arasında Dünya Göçebe Oyunları'ndan, İsrail'deki bir hastanede tedavi olan Suriyeli vatandaşlardan ve sular altında kalan şehirlerden kareler yer alıyor.